NEWSLETTER

Zapisz się by móc otrzymywać informację o promocjach i aktualnych ofertach
 

PROMOCJE

Skorzystaj w każdym miesiącu z nowych wyjątkowych promocji dla naszych Klientów!
 Informacje o specjalnych pakietach promocyjnych dostępne są w naszym Studio lub telefonicznie.
Zapraszamy!


dowiedz się więcej...
Ultradźwięki

Image

Ultradźwięki to fale mechaniczne o częstotliwości przekraczającej granicę słyszalności ucha ludzkiego. W rehabilitacji wykorzystuje się ultradźwięki o częstotliwości 1 MHz oraz 3 MHz i o natężeniu do 3 W/cm2. Fala 1 MHz wnika do głębokich warstw tkanki (do 60 mm), 3 MHz działa płytko, powierzchniowo, a najlepszą penetrację uzyskuje się przy małych częstotliwościach.


Ultradźwięki mają działanie mechaniczne, termiczne oraz fizykochemiczne. Działanie mechaniczne polega na wprawianiu cząstek w tkankach w rytmiczne drgania i wywoływaniu tzw. „mikromasażu komórek” w wyniku naprzemiennego rozciągania i ściskania. Powoduje to poprawę mikrokrążenia, wzrost przepuszczalności błon komórkowych, przyspieszenie metabolizmu komórek – poprawia więc zaopatrzenie tkanek w składniki odżywcze i tlen, a także ułatwia usuwanie produktów przemiany materii. Działanie cieplne ultradźwięków polega na przekształceniu energii przenoszonej w tkankach w ciepło, które przyspiesza metabolizm komórkowy, dzięki czemu następuje zwiększenie produkcji kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny, i które wywiera korzystny wpływ na tkankę nerwową, a także ma działanie przeciwbólowe.

Działanie fizykochemiczne to przyspieszenie metabolizmu w skórze, poprawa pH powierzchni skóry, zwiększenie absorpcji składników odżywczych oraz efektu bakteriobójczego.


Podstawą leczniczego działania fali ultradźwiękowej są następujące czynniki: wzrost przepuszczalności błon komórkowych, usprawnienie oddychania tkankowego i pobudzenie przemiany materii komórek, powstawanie związków aktywnych biologicznie, wpływ na procesy enzymatyczne, zmiany w strukturze koloidów tkankowych i ich uwodnienie, zmiany składu jonowego tkanek, zmiany odczynu tkanek w kierunku zasadowym.

Terapia ultradźwiękowa stosowana jest w leczeniu: :

  • zespołów bólowych
  • choroby zwyrodnieniowej stawów
  • zespółu bolesnego barku
  • ostrogi piętowej
  • blizn
  • nerwobóli
  • bólu krzyża i pleców

 


Uwaga!!!

Przy stosowaniu terapii ultradźwiękami należy pamiętać, że po ukończeniu serii zabiegowej powinna nastąpić 2-3 miesięczna przerwa.

 GALERIA

   
 
 PARTNERZY

KONTAKT

Copyright (c) by Studio zdrowia, masażu i urody Bio-Relax 2021
Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie zareklamuj.pl
mapa strony